Ücretsiz Mesajlaşma Siteleri

Ücretsiz Mesajlaşma Siteleri

İletişimin sanal halinin popüler olduğu bir dönemdeyiz. Bu durum ilişkilerin yüzeyselleşmesi anlamında olumsuz eleştiriler alsa da çok sayda yeni kişiyi tanıma fırsatı vermesi açısından da olumlu denebilecek bir durum. Yani internetin olmadığı dönemde görme fırsatınızın belki de olmayacağı kişilerle internet sohbet sitesi sayesinde tanışma fırsatı bulabiliyorsunuz. Bu alanda kayıt yaptıran binlerce kişi iletişime geçerek kendi zevklerine uyan, beğendiği kişilerle sevgililik, evlilik, kısa süreli ilişki ya da sadece arkadaşlık arayışında olabiliyor.  Bunun nasıl olacağı tamamen kişilerin beklentileriyle alakalı bir durum. Ancak suiistimale de açık olduğun bilmek gerekmekte.

Mesajlardan Nasıl İyi Partner Seçilir?

Seçim şansınızın çok olduğu chat sitesi üzerinde iletişime geçmeden önce profil oluşturmanız gerekiyor. Burada kendi özelliklerinizin ve fotoğrafınızın yer aldığı kısa bir tanıtım yapabilirsiniz. Sizin beğenilerinize uyan kişiler bu sayede size öncelikli ulaşacaklardır. Yani ön eleme gibi de düşünebilirsiniz. Sonrasında konuşmalara önem vermek gerekli. Bazı kişiler herkese aynı mesajları atıyor ve bunların hiçbir özelliği yok. Kadın ve erkek fark etmeden bu tür üyelerden uzak durulması önerilir. Yani ortalama bir iletişim biçiminde yazılı olarak taraflar birbirlerini tanırlar, bu şekilde bir süre devam eder, daha sonra isteğe göre telefon ya da görüntülü konuşma ile daha yakından tanıma gerçekleşir. Aynı şehirdeyseniz yüz yüze canlı görüşme de yapabilirsiniz.

Duygusal Gerçek İlişki Bulmak Mümkün mü?

Gerçek duygusal bir ilişkinin belirleyicisi aslında internet olmamalıdır. Yani sanal ortamda aslında herkes kendi beklentilerini görmeyi ister. Ama gerçek genelde daha farklı oluyor. Örneğin evli olan veya gerçek bir ilişkisi olanlar da yüzeysel ilişki bulmak adına konuşma başlatabilir. Duygusal-gerçek ilişkide sağlam bir zemin olması gerektiğinden chat sitesi içinde bunun için çok umutlanmamak gerekiyor. Ama şöyle de bir durum var: Çoğunluk herkesin aynı olduğu anlamına gelmez. Yani iletişimin karşılıklı dürüstlük ve saygı- sevgi vs. üzerine yürütüldüğü durumlarda evliliğe kadar giden durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Yani ilişkinin gerçekliğini de sahteliğini de yine siz belirliyorsunuz. Yazılı sanal alanın yanıltma payını hesaba katmayı unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir