Sohbet Sitesi Kameralı

Sohbet Sitesi Kameralı

Uzunca bir zamandan bu yana sohbet sitesi üzerinden binlerce kişi birbiriyle tanışıyor. İnternet bu anlamda yeni insanlarla tanışabilme olasılığını daha fazlalaştırdı denebilir. Binlerce kişinin Türkiye ve dünyanın birçok farklı yerinden kayıt olduğu platformda kendi zevklerinize hitap eden kişilerle görüşebilirsiniz. Bu görüşmenin niteliği, amacı, vs. konuşma sonrasında tamamen size ait olacaktır. Yani site sadece insanların bir araya gelmesi ve tanışması içindir bunun dışında bir işlevi bulunmuyor. Arkadaşlık, sevgililik, evlilik ya da yüzeysel ilişki amacında olanlar için beklentilere göre seçim yapılması mümkün. Sitelerin kullanımını sadece sevgililikle özdeşleştirmemek gerekli. Her ne kadar genelde bunun için kullanılsa da sadece öylesine muhabbet etmek, yeni biriyle konuşmuş olmak için de siteye kayıt olanlar bulunmakta.

İyi Bir Profil Nasıl Olur?

Online chat sitesi üzerinde iletişime geçmeden önce kendi profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Fotoğraf, kişisel bilgiler, beğenileriniz, ilişkiye bakış açınız burada yer alabilir. Yani bir nevi kısaca kendinizi tanıtma için bu bölümü doldurmanız gerekli. Böylece size gelenler de daha çok kendi zevkinize uyan kişiler olabilir. Seçim yapmanız da bu şekilde kolaylaşır. Size sohbet teklifi geldikten sonra, konuşma genelde yazılı şekilde başlar ve sonra isteğe göre kameralı biçimde devam eder. Bazen yazılı görüşmeden sonra önce telefonla görüşme yapılır ve sonra kameralı görüşmeye geçilir. Yani yazılı genel bir sıralama yapılırsa, yazılı görüşme genel, görsel- sesli görüşmeler daha ileri seviye iletişim için kullanılabilir. Ancak sonradan beklenmedik sorunlar olmaması açısından yeni tanıştığınız kişilere kimlik numarası, kredi kartı veya hesap numarası ya da müstehcen fotoğraflar verilmemelidir. İnternet ortamının suiistimale açık bir alan olduğunu ve iyi bir izlenim vermenin çok kolay olduğunu unutmayın.

Sağlıklı İlişki Mümkün mü?

Bu sorunun yanıtı aslında yine kişilere bağlı. Sanal ortamın ve arkadaşlık sitesi içinde yüzeysel ilişkilerin çok fazla olduğunu da düşünerek seçici davranabilirsiniz. Tabi gerçek ve duygusal saygılı bir ilişki isteyenler için bu geçerli. Yani siz de yüzeysel ve gelişigüzel bir ilişki yaşamak için sitede üyelik yaptırmış olabilirsiniz elbette.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir