İstanbul arkadaş ariyorum

İstanbul  Arkadaş Arıyorum

Bir arkadaş edinmek aslında görüldüğü kadar kolay bir şey değildir. Bunu kolaylaştırmanın yolları vardır, internetten aramak gibi. Kişiler arkadaşlık kurmakta zorlanabilir. Onları kolaylıkla kaybedebilirsiniz fakat kolaylıkla kazanamazsınız. Yazıya böyle başlama nedenimiz ise İstanbul  arkadaş arayan kişilere kısa bir bilgilendirme yapmak istememiz.

Dost denince, insanın aklına zor günde sırt dayanılabilecek bir kişi gelir. Çünkü bu iki insan kan bağı taşımadan çok iyi anlaşır, birbirlerine yardım ederler, birbirlerinin mevcut durumu ve duygularına göre birbirlerine destek çıkar ve iyi geçinirler. Her zaman birbirlerinin yanında olduğunu ve onu desteklediklerini belli ederler.

Bu arkadaşlık ilişkisi bir semt arkadaşlığı olabileceği gibi bir ömür boyunu kapsayacak bir evlilik bile olabilir. İstanbul  dost bulabileceğiniz en iyi bölgelerden birisidir.

Günümüzde dost edinmek ve uyum sağlamak zor olduğu için insanlar yeni arkadaşlar edinmek isteyebilir. İstanbul  arkadaş arıyorum şeklinde bulunduğumuz ilde arkadaş bulmak isteyenler de oldukça fazladır.

İnsanlar arkadaş aramakta zorlandığı için İstanbul ’de aradığı arkadaşlığı internete taşıyabiliyor.

İnternet arkadaş bulabilmek için oldukça verimli ve kolay bir ortamdır. Arkadaşlık siteleri, sosyal medya siteleri ya da arkadaşlık ilan siteleri gibi pek çok yerden arkadaş edinebilir, kişilerle konuşarak sosyal kalabilirsiniz.

Arkadaşlık sitelerinin en iyi yanlarından bir tanesi de, sizin kafanızda belirlediğiniz kriter ve profile uygun birini bulmanıza yardımcı olmasıdır. Bu kriterler kişinin yaşadığı il, ilçe hatta mahalle ya da sokak olabilir. Bunların dışında kişinin çalıştığı iş, yaşı, boyu, kilosu, ne kadar maaş aldığı, gelirinin ve malvarlığının ne olduğu, arabasının olup olmaması gibi aklınıza gelebilecek pek çok kategoride dost edinebilirsiniz.

Arkadaşınızı belirlediğiniz kriterlere göre seçmenize yardımcı olan arkadaşlık sitelerinde, arkadaşlık ilanları gibi farklı seçeneklerde bulunabiliyor. Böylece arkadaş arayan kişiler İstanbul  arkadaş arıyorum tarzında ilanlar vererek kolaylıkla arkadaş bulabilirler.

Arkadaş bulmak kolay olduğu gibi bulduğunuz kişilerle de kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Site üzerinde varsa destekli bir sohbet ya da mesaj sistemi, telefon numarası alarak bu numarayı arayarak, mesaj atarak ya da WhatsApp üzerinden yazarak da iletişim kurabilirsiniz. Böylece hayalinizdeki profile uygun birisini bulduğunuzda kaçırmadan onunla tanışabilirsiniz. İstanbul  arkadaşlık için çok güzel illerden birisi diyebiliriz.

İnsanlar teknoloji nedeniyle sosyalleşmekten uzak kalıyor ise, yine teknolojiden faydalanarak sosyallik kurabilir.

Arkadaş Edinmek Beyninizi Diri Tutar

Partner edinmek demek sosyal olmak demek. Sosyal olmak artık beynimizin bir parçası. Çünkü beynimiz siz farkında olmadan az veya çok sürekli olarak iletişim kurduğunuz, gördüğünüz, yaşadığınız kısaca nereden olursa olsun temasta bulunduğunuz kişileri analiz etmeye alışmıştır.

İnsanlık ilk insanlardan bu döneme dek sürekli olarak bir iletişim, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bulunduğu için olmalı ki günümüzde de insanlar sürekli olarak partner, konuşacak ve vakit geçirecek birileri arar. Bazılarının beklentilerini teknoloji bile karşılamaz, ama arkadaş ile sosyallik kuramayacak kadar da tembel olabilir. Bu nedenden dolayı da internetten arkadaş arama eğilimine girebilir.

Peki internetten bir dost edinmek beyne nasıl fayda sağlar?

Sosyal kalırız, beyin çalışır, serotonin ve dopamin üretir. Böylece kendinizi iyi hissedersiniz. Zaten insanı mutlu eden en önemli 2 nörotransmitter serotonin ile dopaminin ta kendisidir.

İnsanlar özellikle kalabalık şehirlerde veya şehir merkezlerinde yaşadıkları için sürekli olarak bir insan kargaşası içinde kalarak yalnız kalmanın yanı sıra ekstra bunalıma girme eğilimindedirler.

Kişiler her insanla muhataba girmek yerine belirli kriterlere göre arkadaşlık kurar. Dolayısı ile yaşadığı şehir veya bölge kalabalık olmasa bile internetten arkadaş aramayı tercih eder.

Böylece internetten dost arayarak arkadaş edinmek, kişilerin beynindeki mutluluk verici faaliyetleri arttıracak kişilerin bunalmasını engeller ve mutlu olmasını sağlayarak depresyona karşı koruma sağlar.

Tek faydası depresyona da değil, zaman zaman depresyon ile bağlantısı bulunan sosyal fobi diğer ismiyle de sosyal anksiyeteyi de arkadaşlık ya da sanal arkadaşlık ile azaltabilirsiniz. Sanal yada gerçek hayattan bir ahbap, partner veya dost bulmak, onunla iletişim kurduğunuz süreçte beyninizi aktif olarak çalıştırıp daha sağlıklı çalışmasını sağlayıp daha iyi kararlar vermenizi sağlayacağı için farkında olmasanız bile karar mekanizmanızı geliştirerek hayatınızı kısa veya uzun vadede oldukça olumlu etkileyecektir. Bu nedende İstanbul  arkadaş aramaktan asla kaçınmayın.

Doğru Arkadaşı Seçtiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Arkadaş edinmek kadar nasıl arkadaş seçtiğiniz de önemlidir. Siz arkadaşınızı kendinize, arkadaş da kendini size benzetir. Böylece zamanla karakter ve yapınız çok yavaş da olsa değişebilir. Arkadaşlar hayata anlam katar, deneyim verir, dayanışma sağlar, birbirinizi desteklemenizi sağlar. Arkadaşınız için mutluluk kaynağı olan şey sizi mutlu ettiği gibi arkadaşınızı üzen ve sıkıntıya sokan şeylerde sizi sıkıntıya sokmalı.

Arkadaş edinmek sizi arkadaşınıza benzetebilir. Bir söz vardır, “bana arkadaşını göster, sana kim olduğunu söyleyeyim” diye. Bu nedenle en yakın olduğunuz arkadaşlarınıza benzersiniz ya da zaten benzer özelliklere sahip olduğunuz için arkadaşlık kurmuşsunuzdur.

Arkadaşınız genel olarak insanlara dürüst olduğu kadar size karşı tamamen dürüst olmalı, “beyaz yalan” olsa bile yalan söylememeli. Hatasında özür dileyen, aşırı kıskanç olmayan, sorumluluk almaktan mümkün olduğunca çekinmeyen birisi ile arkadaşlık kurmanız sizin yararınıza olacaktır.

Eğer edindiğiniz arkadaşların ne kadar iyi bir arkadaş olduğunu merak ediyorsanız yapmanız gereken şey bu yazıyı okurken tüm düşüncüleri durdurmanız ve iki sene önceki siz ile şuan ki sizi bir karşılaştırmanız.

Arkadaşınız size ne kattı? Size neler öğretti? 2 sene önceye oranla sizi daha iyi bir insan yaptı mı?

Bununla birlikte siz arkadaşınıza ne kattınız? Bu ve bunun gibi soruları birkaç dakika duraksayarak düşünün ve arkadaşınızın size ne kadar iyi arkadaşlık yapabildiğini ayda sizin arkadaşınıza karşı ne kadar iyi bir arkadaşlık sergileyebildiğinizi bir düşünün.

Uzun bile sürse arkadaşlarınız ve çevreniz sizi değiştirir, siz de onları değiştirirsiniz. “Değişime önce kendinden başla.” diye boşuna demezler. Siz zamanla çevrenizi olumlu ya da olumsuz etkilersiniz, böylece zincirleme şeklinde insanları değiştirirsiniz.

Eğer arkadaşınız saygılı, yardımsever, araştırmacı ve çalışkan biriyse sizi de tam olarak olmasa da kendine benzeterek sizi geliştirebilir. İstanbul  böyle arkadaş bulabilmek uygun şehirlerden birisi.

Çok yakın bir dostunuz bile olsa güvenin fakat körü körüne güvenmeyin, söylediklerini ve dediklerini sorgulayın. Böylece onu daha iyi tanıyabilir, size neler katacağını daha iyi anlayabilirsiniz.

İstanbul  Arkadaş Arıyorum

Sitemiz binlerce kişinin buluşup arkadaş ilanı verdiği, arkadaş aradığı ve çeşitli iletişim kurdukları ayrıca ekibimiz tarafından sizler için faydalı içerikleri barındıran bir platformdur.

Kişiler sitemiz üzerinde bilgilerini, özelliklerini ve beklentilerini yazarak dost arayabilir. Buna İstanbul  arkadaş arayanlar da dahil dir. Sitemiz üzerinde verilmiş olan tüm ilanları verilen iletişim/telefon bilgilerine ulaşarak doğrular böylece sizleri sahte yani fake kişilerin sizleri kandırma, dolandırma çabalarını tamamen engeller ya da azaltırız. Fakat yine de internetten tanıştığınız kişilere bir süre boyunca mesafeli yaklaşmalısınız.

İstanbul  arkadaş ilanı verirken ilgili sayfaya ad, soy ad, boy, kilo, meşgul olunan iş, nerede yaşadığınız, hobileriniz gibi bilgileri ekleyerek vermiş olduğunuz ilanların verimliliğini maksimuma çıkarabilirsiniz. Üstelik arkadaş ilanı vermek ve arkadaş aramak bizde olduğu gibi diğer pek çok sitede de ücretsizdir. Eğer arkadaş bulur ya da vazgeçerseniz istediğiniz ilanları da rahatlıkla kaldırtabilirsiniz.

1 thought on “İstanbul arkadaş ariyorum

  1. selam bayanlar tanisma vakti ben murat
    mersinden yas 28 mersin adanada olan bayanlarla tanismak isterim 05064942008
    yanliz bayanlar gizlilik icinde 05064942008
    mersin ve adana oncelikli 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir