İnsanlar soruyor’a yeni bir özellik geliyor!

İnsanlar soruyor’a yeni bir özellik geliyor!

Merhaba arkadaşlar size bir tanıtım yazısı hazırlıyorum umarım beğenirsiniz. Artık insanları merak etmekte olduğu tüm konuları ve hizmetleri ile ilgili geniş bir çalışma yapılacaktır. Peki burada neler olacak diye sormadan ben cevap vereyim umarım beğenirsiniz. İnsanları merakta bırakmadan hemen konuya geçelim arkadaşlar biliyorsunuz hizmetleri bize sonsuz şekilde web sitelerimiz kolaylık vermekte bizler dostu olamak ve web sitelerimiz yükünün hafifletmek istiyoruz. Ve bu yüzde sizlerle paylaşmak istediğimiz bazı konularımız olacaktır. Aslında bunları burada yazmak isterdim ama bizim sitemiz arkadaşlık sitesi olduğu için sitemiz formatı uygun değildir. O yüzde insanlar soruyor sitemiz de paylaşmayı uygun gördük. Peki neler var hep beraber görelim mi?

Google hizmetleri ve servisleri ilgili kategoriler hazırladık

Sizler için bu güzel google hizmetleri de sizlere bilgi amaçlı hazırlanacak olan sitemiz de her gün yayınlanacak olan sayfamızı takip edere siz de google ve tüm hizmetleri de bilgi ve haberiniz olacaktır. Peki nasıl bir çalışma yapılacak derseniz kısaca anlatalım.

Google Adsense

Gooogle adsense biliyorsun ki tüm web siteleri ilgilendiren ve google adsense hesabı almak için başvuru yapan web site sahipleri hakkında nasıl bir başvuru yapacakları ve google adsense nedir ne işe yarar gibi tüm içerikleri meydana gelmesiyle sizlerle buluşacaktır. Yani google adsense ilgili tüm sorularınız cevaplarınız bulacağınız bir kategorisi olacaktır yakında arkadaşlar.

Google Adwords

Google ait ve tüm web sitelerinin kapsayan google ye para ile reklam yaptırmaya ve bu reklamlar da web site sahiplerinin para ödeyerek reklam yaptığın hizmeti adı google adwords reklamcılık diyoruz. Yani şu şekilde de açıklayalım diyelim ki örnek arkadaşlık kelimesi de ilk sayfada gözükmek istiyorsun farz edelim o zaman devreye google adwords reklamcılık giriyor ve sizin siteniz reklamları o kelime de ilk sayfada oluyor tamamen sizi istediğiniz kelimeler de ilk sayfada reklamlarınız gözüküyor bunu adı da google adwords diyoruz.

Google Console

Google de bir ücretsiz hizmet daha yani google console ne demek derseniz kısa bilgi verelim size arkadaşlar. Web sitelerimiz ücretsiz dizinlere eklemesi yaptığımız ve durumun devamlı kontrol etmemiz için tasarlamış olan ücretsiz web sitelerimizi takip etmekte olduğumuz hizmeti adı google console diyoruz. Yani sitemizin eksikleri veya sorunları burada tespit ederek işlem yaptığınız adres burası. Tüm web siteleri bu hizmeti kullanır ve çok da faydalıdır.

Google Analytics

Peki bu servi nedir derseniz yani google analytics ne işe faydası vardır diye soran arkadaşlar bizim sitelerimiz en çok faydası öncelikle bu güzel hizmeti ücretsiz olaması ve herkesi kullanması olmuştur. Yani google analytics web sitelerimiz ücretsiz analiz yapmakta olduğumuz ücretsiz bir hizmet. Yani bize en çok faydalı olan hizmetler de birisi de google analytics diyoruz.

Wordppress

Wordppress tüm web sitelerinin olmasa olmaz dediğin bir blog sayfası yani wordppress diyoruz. Web sitelerimiz her zaman wordppress ihtiyaç duyduğun bir hizmet ve bizim ve web sitelerimiz için en büyük kolaylıkları bize sunan hizmet wordppress diyoruz. Geniş bir hizmet seçeneğin olan wordppress bize ve tüm web sitelerine kolaylıklar getirmiştir. Sitemiz şimdi daha güzel ve daha umurlu kısaca web sitelerimiz wordppress siz olamaz arkadaşlar.

Seo

Seo bizim web sitelerimiz google de üst sıraya taşıyan ve bize google adsense para kazandıran bir hizmet seo deriz. Seo ve web siteleri google adwords  reklam yaparak google de her zaman zirvede tutuğumuz bir bu reklamlar sayesinde para kazandığımız bir hizmet seo diyoruz. Seo bize sitemiz hangi kelimesinde lider olduğumuz gösteren yani google analytics ile seo yaprak kaçıncı sıradayız diye analiz yaptığımız hizmetin adı seo olmuştur. Bir web sitesi de en iyi seo wordppress ile yapılır yani eğer seo yapacak olursa bir web sitesi ve wordppress blog sitemiz olaması gerekiyor.

Çok yakında bu güzel google hizmetleri ile sizlerle buluşacağınız arkadaşlar

Arkadaşlar daha ayrıntılı bilgileri sizlere yakında insanlar soruyor sitemiz de paylaşacağınız arkadaşlar bizi takip ederek tüm google hizmetleri de faydalanacaksınız arkadaşlar. Daha büyük daha güvenilir ve insanlara faydalı olan bilgileri sizlerle paylaşmak için buradayız.

google adsense, google adwords, google console, google analytics, wordppress, seo, google

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir